GÜLÜŞ TASARIMI


• Gülüş tasarımı nedir ?

Gülüş tasarımında yüz bir bütün olarak ele alınır. Burada burun, dudaklar, dişler ve yüzün diğer hatları gülüşü tamamlayan etkenler olacaklardır. Fakat dudaklarınız bunu tamamlamıyorsa güzel bir gülüşe sahip olamazsınız. Gülüş tasarımında dişleriniz sağlık v estetik kazanırken gülüşünüz de bir kişilik kazanmış olacaktır.

• Erkek ve bayana özel gülüş tasarımı nasıl yapılır ? Aralarında farklar var mıdır ?

Bir erkeğin gülüşü ile bir bayanın gülüşü arasında tabiki farklar olacaktır ve olmalıdır. Erkeklerde gülüş formu dikdörtgen ve kare şeklinde gelirken bayanlarda ise gülüş formları yuvarlak ve oval hat şeklinde olmalıdır.

• Gülüş tasarımında ne gibi işlemler yapılır ?

Gülüş tasarımında dişlerdeki mevcut sorunlar giderilme, diş estetiği ve diş eti estetiği uygulamaları yapılmaktadır. Aynı zamanda dudaklarda ve yanak dokularında da işlem yapılması gerekiyorsa bu bölgelerde de işlemler yapılmalıdır. Gülüş sırasında diş etlerinin konumu dişlerin ne kadar göründüğü ve gülüş estetiğini bozan eksiklikler gülüş tasarımı ile giderilmektedir. Dudakların Dişlerin rengi, formu ve sıralanışı gülüş tasarımı ile beraber istenilen forma kavuşturulmaktadır.

• Gülüş tasarımında hangi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır ?

Gülüş tasarımında zirkonyum, yaprak porselen, lamina kaplama uygulamaları yapılmaktadır. Bazı durumlarda yanlızca porselen dolgu işlemleri ile de sonuca varılmaktadır.

• Gülüş tasarımında tedavi edilen sorunlar nelerdir?

– Diş rengi tedavisi
– Diş eti şekilsizliklerinin düzeltilmesi
– Diş diziliş bozukluklarının düzeltilmesi
– Dişler arasında oluşan boşlukların düzeltilmesi
– Diş kayıplarının tedavisi
– Yüz deformasyonlarının giderilmesi
– Diş boyutlarının ayarlanması
– Dudak bozuklukları
– Kırık yada çatlak olan dişlerin onarılması

• Gülüş tasarımları kaç seansta tamamlanır ?

Gülüş tasarımı kişiye bağlı olarak uzun süreli uygulanan bir tedavi olabilirken yine kişinin tercihlerine ve ağızdaki problemlerine göre bir kaç seasnta da sonuçlanabilmektedir.

• Gülüş tasarımın ilk aşaması nasıl yapılmaktadır ?

Gülüş tasarımının ilk aşaması kişinin mevsut sorunlarının ve yapılacak olan işlemlerin bilgilendirilmesi aşamasıdır. Kişinin ağız problemleri ve çene kapanış rahatsızlıkları da ilk aşamada varsa tesbit edilecektir. İlk aşamada mevcut sorunların oluşturulması ve tedavi planlaması ile hem güzel dişlere hemde güzel gülüşlere kavuşmada ilk adım atılmış olur.

• Herkese gülüş tasarımı yapılır mı ?

Herkes her yaşta gülüş tasarımı yaptırabilir.

• Gülüş tasarımı ile istenilen tarzda bir gülüşe sahip olunabilir mi ?

Gülüş tasarımı ile mucizeler yaratılmıyor. Herkesen bir kemik yapısı ve iskelet yapısı vardır. Dişler gülüş tasarımı ile olması gereken forma sokulmaktadır.

• Gülüş tasarımı sonrası

Gülüş tasarımında önemli olan doğalı yakalamaktır. Önemli olan insanların “ne kadar güzel gülümsüyorsun sende bir değişiklik var yada etrafına gülüşünle pozitif bir enerji saçıyorsun” demelerini sağlamaktır.